Koža

Naša koža

Koža nie je rovnaká ako koža. Pre mnohé z vašich nových topánok Zaqq Bosefoot by sme radi používali našu 2mm prémiovú poľovnú kožu. Lovecká koža je špeciálny typ kože a v obuvnom priemysle sa takmer nepoužíva, pretože sa vyrába veľmi zložitá a musí sa spracovávať obzvlášť presne. Pre nás sú dokonalé predpoklady, pretože prostredníctvom našej výroby sme schopní používať túto kvalitnú kožu pre našu topánky. Ďalšia špeciálna vlastnosť: Naša poľovnícka koža je možné použiť na oboch stranách.

Jedna strana má krásny hladký povrch s prirodzeným rozvrhnutím a na pokožke je obzvlášť príjemná. Druhá strana je podobná semišovej kože a vznešenou vo vzhľade s kompaktnou štruktúrou. Vďaka tomu je koža veľmi necitlivá na vonkajšie vplyvy počasia, je odrazová voda a ľahšie sa čistí.

S hrúbkou 2 mm je naša koža absolútnou výnimkou v obuvnom priemysle. Iba niekoľko výrobcov dokáže vôbec takúto silnú kožu spracovať, pretože si to vyžaduje manuálne zručnosti na najvyššej úrovni. Čím silnejšia je spracovaná koža, tým vyššia je kvalita obuvi. Z tohto dôvodu sa môžeme tiež zaoberať bez ďalšej vnútornej výstelky, niekoľkých vrstiev kože alebo kovového oka na šnurovanie, pretože naša 2 mm lovecká koža je mimoriadne rezistentná a nevyžaduje žiadne posilnenie.

Použitím poľovníckej kože a zmesi medzi hladkou a zamatovou stranou každá topánka Zaqq vyrobená z poľovníckej kože dostáva svoj nenapodobiteľný a nezávislý charakter.

udržateľnosť

Pre nás ako spoločnosť znamená ochrana životného prostredia na výrobu s čo najmenším odpadom, a teda trvalo udržateľne, spoliehať sa na prírodné, regeneračné materiály a obťažovať sa bez environmentálne škodlivej chémie. Stáva sa to, samozrejme, pretože sme o tom presvedčení sami a komunikuje aj s našimi zamestnancami. Čo to pre teba znamená?

Vaše topánky Zaqq naboso sa vyrábajú v regióne. Zachrávame sa teda dlho a zbytočné dopravné trasy. Vďaka výrobe v našej výrobe si môžeme byť istí, že na výrobu sa nepoužívajú žiadne environmentálne škodlivé alebo dokonca škodlivé látky. Naše lepidlo bez rozpúšťadla, jediný z gumy alebo exkluzívne použitie prírodnej kože stojí ako príklad toho.

To je tiež dôvod, prečo naši zamestnanci s nami radi spolupracujú. Nakoniec to všetko nájdete vo svojich nových topánkach Zaqq Barefoot - naozaj dobrý pocit, však?

Pretože používame takmer výlučne prírodné produkty, vaše nové topánky Zaqq Bosefoot sú samozrejme biologicky a ekologicky recyklovateľné. Ale predtým, ako o tom premýšľate, mali by ste ich nosiť iba mnoho rokov. A sme si istí, že ich budete milovať presne ako my.